بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: سه شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

۴۵۰ شهید سند افتخار و ولایتمداری شهرستان قدس است

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، حجت‌الاسلام و المسلمین رضا جوکار، امام جمعه شهرستان قدس، در مراسم آیین بزرگداشت ۴۵۰ شهید والامقام شهرستان قدس به مناسبت گرامیداشت ۴۰سالگی انقلاب اسلامی و ایام فاطمیه، با عنوانیادواره ابرار که با حضور محمد جواد حاج علی اکبری، امام جمعه موقت تهران و رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور، حجت الالسلام و المسلمین سیاح مدیر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور ، مرتضوی، مدیر کل بنیاد شهید و ایثارگران شهرستانهای استان تهران، برگزار شد، اظهار داشت: عزت، آزادگی، شرف و استقلال ما مدیون امام شهیدان و شهیدان والا مقام است.

وی بیان کرد: امسال با ورود به دهه پنجم انقلاب اسلامی که با ایام فاطمی و نام صدیقه طاهره (س) تقارن پیدا کرده است نوید بیمه شدن انقلاب را می دهد. برگزاری همایش یادواره ابرارو تجلیل از ۴۵۰ شهید والا مقام شهرستان قدس در روز شمار ۴۰سالکی انقلاب روز بسیار ارزشمندی است که با حضور مردم ولایتمدار و همیشه در صحنه شهرقدس رقم خورد.

حجت الاسلام و المسلمین جوکار با اشاره به وجود ۵۰۰ هیئت مذهبی ثبت شده و تخمین ۷۰۰ هیئت، گفت: شهرستان قدس داری ظرفیت ها و پتانسیل های خوبی است که یکی از همین ظرفیت ها وجود خود مردم است.
وی ادامه داد: مردم شهرستان همواره از رهروان راستین امام و رهبری هستند و نمونه بارز آن وجود ۴۵۰ شهید و ۱۲۰۰جانباز و آزاده ای که سند افتخاری برای مردم این شهر است و این در شرایطی محقق شد که جمعیت شهر در دوران انقلاب حدود ۲۰ تا ۲۵ هزار نفر تخمین زده می شود و مردم در طول این ۴۰ سال گوش به فرمان رهبری بوده و هستند.
وی تاکید کرد: یک نمونه بارز ولایتمداری مردم، حضور پر شور پیشکسوتان، علما، روحانیت و مردم انقلابی است که هر هفته در نماز عبادی سیاسی جمعه شهرستان شرکت می کنند و موجب دلگرمی و ارتقای سطح کیفی و کمی نماز جمعه که از رویش انقلاب است.
امام جمعه شهرستان قدس، تصریح کرد: در همایش یادواره ابرار کتاب قدسیان قدس رونمایی می‌شود و برای اولین بار در سطح شهرستان ۹۰۰ دانش آموز در مسابقه کتابخوانی شهید حمید رضا زمانزاده شرکت کردند که منتخبین این مسابقه اعلام خواهد شد.

 

انتهای پیام/

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت