بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

خطبه نماز جمعه ۱۳۹۹/۱۱/۱۷

امام جمعه شهرستان قدس حجت الاسلام والمسلمین جوکار

امام جمعه شهرستان قدس:مسولان کشوری ، بودجه ۱۴۰۰را قربانی لجبازی نکنند/شفافیت آراء مطالبه مردم از مجلس انقلابی است.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن سفارش خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و دوری از گناه و معصیت اظهار کرد: طاعت و پیروی از اهل بیت باعث نظم و نظام اجتماعی است و ولایتمداری ما باید مانند ولایتمداری حضرت زهرا سلام الله علیها باشد.

وی گفت: حضرت زهرا سلام الله علیها ، انسان کامل و معصوم، اسوه، الگوی کامل و حجت خدا و حجت بر حجت های خدا بود و با این حال تابع و رهرو حضرت علی علیه السلام و سرباز ولی زمان خود بود. لذا ولایتمداری را باید از حضرت زهرا سلام الله علیها یاد بگیریم.

وی گفت: خیلی از افراد جامعه شعار ولایتمداری میدهند اما باید در عمل ولی باور و ولی باور بود.
ایشان همچنین افزود: شیطان در کمین ربودن ولایت از انسان مومن است و باید پیروان ولایت ولی باور و ولی یاور باشند و با اخلاص ثبات قدم داشته باشند.

خطیب نماز جمعه شهرستان قدس ادامه داد: مکتب اهل بیت از مسائلی مانند غیبت، تهمت، بدزبانی و بدگویی مبراست و باید مورد توجه قرار گیرد. توهم نادرست، شایعات و بداخلاقی در فضای مجازی باید جمع شود و در جامعه ایمانی و اسلامی، باید اخوت و مهربانی تقویت شود که این نمونه تقوا و خدا محوری در جامعه است.

وی با اشاره به اینکه بزرگداشت ایام الله و قدرشناسی از نعمت‌ها نمونه دیگری از تقواست افزود: استقلال و عدم وابستگی به شرق و غرب و امنیت کشور و منطقه و رسیدن به مرحله بازدارندگی و تامین امنیت و صادرات محصولات دفاعی و امنیت آفرین در سایه انقلاب شکوهمند اسلامی به دست آمده و باید قدردان باشیم

حجت الاسلام والمسلمین جوکار گفت: به برکت انقلاب اسلامی ۹۰۰ پایگاه نماز جمعه در کشور برپاست و رزمایش حضور منتظران مهدوی و برگزاری میزهای خدمت در سایه نماز جمعه و انقلاب اسلامی حاصل شده است که نشان دهنده وحدت مردم و مسئولین است و به برکت انقلاب اسلامی موفقیت ها و پیشرفت های بسیاری در عرصه‌های مختلف کسب شده است.

وی ادامه داد: تولید واکسن کرونا توسط ایران اسلامی افتخارآمیز برای منطقه و نماد اقتدار ایران انقلابی و شکست دهنده هیمنه استکبار جهانی و آمریکای جنایتکار است.

وی ادامه داد: ۷ رئیس جمهور آمریکا آمدند و رفتند اما انقلاب اسلامی ۴۲ سال پابرجاست و امسال هم پیروزی انقلاب را جشن خواهیم گرفت و شعار راهبردی و بین المللی “مرگ بر آمریکا” طنین انداز خواهد شد.

امام جمعه شهرستان قدس افزود: ستاد نماز جمعه شهرستان قدس به واسطه حضور باشکوه مردم و همکاری مسئولین و فعالیت اعضای ستاد نماز جمعه، به عنوان ستاد نمونه در استان تهران معرفی شده که از همه تشکر میکنم.

وی خطاب به مسئولان تاکید کرد: طبق فرمایش قرآن کریم مردم صبار و شکور هستند و تا میتوانیم باید به مردم خدمت و گره‌گشایی کنیم و افزایش رضایتمندی را داشته باشیم.
ایشان افزود: مسئولان کشوری بودجه ۱۴۰۰ را قربانی لجبازی‌ها نکنند و باید ریل گذاری مناسبی برای سالهای بعد و چشم اندازهای بعد داشته باشد و دولت و مجلس از خردمندان و صاحب نظران کمک بگیرند و مشکلات اقتصادی مردم را حل کنند و کمر خم شده مردم از فشارهای اقتصادی را راست کنند و لجبازی و حواشی را کنار بگذارند و وحدت و همدلی با یکدیگر داشته باشند

حجت الاسلام والمسلمین جوکار خطاب به نمایندگان مجلس گفت: مردم از مجلس انقلابی انتظار حرکت انقلابی دارند و با مردم شفاف باشند و۶۳ نماینده به اعتماد مردم پشت پا زدن و با شفافیت آرا مختلف اند و ۱۲ نماینده مانند جنازه متحرک رای ممتنع دادند و از مجلس انقلابی مطالبه شفافیت را داریم و میخواهیم این طرح را دوباره در مجلس مطرح کنند.

وی خاطر نشان کرد: این روزها رئیس جمهور آمریکا توهم حداکثری دارد و میخواهد با تحریم بازی کند و برجام ۲ و ۳ راه اندازی کند و خود را میخواهد با اقتدار در دنیا جلوه دهد و راجع به مسائل موشکی ایران نیز مذاکره کند و عربستان و اسراییل نیز حضور داشته باشند و دم خروس آمریکا بیرون زده است. انها با استقلال ایران مخالف اند ولی بدانند ۴۲ سال است ایران و ایرانی دیگر وابسته نیست

صوت خطبه اول

صوت خطبه دوم

بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِ، الْحَمْدُ لِلّٰهِ الأَوَّلِ قَبْلَ الْإِنْشاءِ وَالْإِحْياءِ، وَالْآخِرِ بَعْدَ فَنَاءِ الأَشْياءِ، الْعَلِيمِ الَّذِى لَايَنْسىٰ مَنْ ذَكَرَهُ، وَلَا يَنْقُصُ مَنْ شَكَرَهُ، وَلَا يَخِيبُ مَنْ دَعَاهُ، وَلَا يَقْطَعُ رَجَاءَ مَنْ رَجَاهُ . اللّٰهُمَّ إِنِّى أُشْهِدُكَ وَكَفىٰ بِكَ شَهِيداً، وَأُشْهِدُ جَمِيعَ مَلائِكَتِكَ وَسُكَّانَ سَمٰواتِكَ وَحَمَلَةِ عَرْشِكَ، وَمَنْ بَعَثْتَ مِنْ أَنْبِيَائِكَ وَ رُسُلِكَ، وَأَنْشَأْتَ مِنْ أَصْنَافِ خَلْقِكَ، أَنِّى أَشْهَدُ أَنَّكَ أَنْتَ اللّٰهُ لَاإِلٰهَ إِلّا أَنْتَ؛

به نام خدا که رحمتش بسیار و مهربانی‌اش همیشگی است، ستایش خدا را که آغاز هستی است پیش از آفرینش و حیات‌بخشی و پایان هستی است پس از نابودی همه چیز، دانایی که از یاد مبرد آن را که یادش کند و کم نگذارد از آنکه شکرش را به‌جای آورد و ناامید نسازد آن را که بخواندش و قطع نکند امید آن‌که به او امید بست؛ خدایا! تو را گواه می‌گیرم و تو برای گواهی کافی هستی و گواه می‌گیرم همه فرشتگانت و ساکنان آسمان‌هایت و نگهبانان عرشت و رسولان و پیامبرانی که برانگیختی و انواع آفریده‌هائی که آفریدی (همه و همه را گواه می‌گیرم) بر اینکه باور دارم که همانا تویی خدا، شایسته پرستشی جز تو نیست؛

وَحْدَكَ لَا شَرِيكَ لَكَ وَ لَا عَدِيلَ، وَلَا خُلْفَ لِقَوْلِكَ وَلَا تَبْدِيلَ، وَأَنَّ مُحَمَّداً صَلَّى اللّٰهُ عَلَيْهِ وَآلِهِ عَبْدُكَ وَرَسُولُكَ، أَدَّىٰ مَا حَمَّلْتَهُ إِلَى الْعِبَادِ، وَجَاهَدَ فِى اللّٰهِ عَزَّ وَجَلَّ حَقَّ الْجِهَادِ، وَأَنَّهُ بَشَّرَ بِمَا هُوَ حَقٌّ مِنَ الثَّوَابِ، وَأَنْذَرَ بِمَا هُوَ صِدْقٌ مِنَ الْعِقَابِ، اللّٰهُمَّ ثَبِّتْنِى عَلىٰ دِينِكَ مَا أَحْيَيْتَنِى؛

یگانه‌ای؛ شریکی نداری و بی‌همتایی و اختلاف و تفاوتی و تغییری در گفتارت نیست و اینکه محمّد ـ که خدا بر او و خاندان او درود فرستد ـ بنده و فرستاده توست؛ رسالتی را که بر عهده‌اش نهاده بودی به بندگانت رساند و در راه خدای عزوجل جهاد کرد، آنگونه که شایسته جهاد بود و به پاداشی که حق است مژده داد و از عذابی که راست است بیم داد، خدایا! تا زنده‌ام مرا بر دین خود ثابت بدار؛

وَلَا تُزِغْ قَلْبِى بَعْدَ إِذْ هَدَيْتَنِى، وَهَبْ لِى مِنْ لَدُنْكَ رَحْمَةً إِنَّكَ أَنْتَ الْوَهَّابُ . صَلِّ عَلَىٰ مُحَمَّدٍ وَعَلَىٰ آلِ مُحَمَّدٍ، وَاجْعَلْنِى مِنْ أَتْباعِهِ وَشِيعَتِهِ، وَاحْشُرْ نِى فِى زُمْرَتِهِ، وَوَفِّقْنِى لِأَدَاءِ فَرْضِ الْجُمُعَاتِ، وَمَا أَوْجَبْتَ عَلَىَّ فِيها مِنَ الطَّاعَاتِ، وَقَسَمْتَ لِأَهْلِهَا مِنَ الْعَطَاءِ فِى يَوْمِ الْجَزَاءِ، إِنَّكَ أَنْتَ الْعَزِيزُ الْحَكِيمُ.

و دلم را پس از آنکه به نور هدایت روشن کردی منحرف مکن و از نزد خود رحمتی بر من ببخش، چراکه تنها تو بخشاینده‌ای، درود فرست بر محمّد و خاندان محمّد و مرا از پیروان و شیعیان او قرار ده و در گروه او محشورم گردان و بر انجام واجبات جمعه‌ها و طاعاتی که در آن بر من لازم کردی توفیقم ده و عطایی که در رستاخیز برای اهل جمعه قرار داده‌ای نصیبم گردان، چه همانا تویی قدرتمند حکیم.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت