بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

خطبه نماز جمعه ۱۴۰۰/۰۱/۱۳

حجت الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه (۱۳ فروردین ۱۴۰۰) ضمن توصیه خود و نمازگزاران به تقوای الهی و خدامحوری در همه امور زندگی اظهار کرد: احسن الحال یعنی محبوب امام زمان علیه السلام شدن و برای اینکه بدانیم آیا محبوب حضرت هستیم یا نه؟ باید به دل خود مراجعه کنیم و ببینیم چقدر حضرت را دوست داریم.

ایشان با بیان روایاتی از امام صادق و امام رضا علیهما السلام اظهار داشت: محبت رحمانیه امام زمان علیه السلام برای همه است و همگان به واسطه وجود ایشان همگان روزی می‌خوردند و فرمودند ما به یاد همه شما هستیم و باید با ارتباط با آن حضرت و استغاثه و زیارت و دعا و نذر و صدقه و به یاد حضرت بودن تلاش کنیم مشمول محبت رحیمیه ایشان بشویم.

امام جمعه شهرستان قدس با تاکید بر رعایت تقوا در فضای مجازی گفت: نقد، دلسوزی، و خیرخواهی نسبت یکدیگر را حضوری انتقال دهیم و از فرافکنی در فضای مجازی دوری کنیم.

امام جمعه شهرستان قدس افزود: امروز فضای مجازی مملو از بداخلاقی ها و بی اخلاقی‌ها شده و عده‌ای با عناوین مختلف در فضای مجازی اظهار نظر و لجن پراکنی می کنند و لازم است جوانان انقلابی با تبعیت از فرمان رهبر معظم انقلاب نسبت به مدیریت فضای مجازی و تواصی به حق و مقابله با بداخلاقی های در فضای مجازی مقابله بکنند.

ایشان با اشاره به دهه آخر شعبان و دهه تکریم و غبار روبی مساجد به بیان آیه سوره ۱۸ توبه پرداخت و اظهار داشت: توفیق دغدغه کندی نسبت به مساجد مربوط به گروه مهتدین است. مهتدین سه ویژگی دارند از جهت اعتقادی، باور حقیقی به مبدا و معاد از نظر عملی جامعه پرداز و اهل اشاعه معنویت در جامعه و رسیدگی به نیازمندان و از نظر روحی شجاع با صلابت، نفوذ ناپذیر و ظلم ستیز هستند.

ایشان مسجد را پایگاه تنفس معنوی جامعه دانسته و تکریم مسجد را هم بصورت ظاهری و هم بصورت باطنی خواستار شدند.

وی افزود: تکریم ظاهری مساجد به نظافت، آراستگی و استقبال از مساجد و داشتن برنامه های متنوع فرهنگی اجتماعی مساجد است اما تکریم باطنی مسجد به استقرار حاکمیت توحیدی است که باید از دل مساجد انسان های توحیدی ساخته شوند و اگر مسجد بستر انسان سازی توحیدی و جامعه سازی توحیدی قرار داده شود، می توان با انسان های توحیدی به سمت تمدن سازی رفت و این معنای واقعی تکریم مسجد است.

خطیب جمعه شهرستان قدس با اشاره به انتخابات پیش رو و ثبت نام نامزدهای شوراهای اسلامی به زمان بررسی نامزدها اشاره و اظهار داشت: در بررسی صلاحیت نامزدهای شوراهای اسلامی دقت لازم بشود. لازم است هیئت های محترم اجرایی و نظارت سه حق نامزدها، مردم و نظام اسلامی را رعایت کنند و افراد مؤمن، متدین، انقلابی، جهادی و متخصص را برای انتخاب مردم تایید و در معرض انتخاب مردم قرار دهند تا مردم بتوانند بین خوب و خوب‌تر قدرت انتخاب داشته باشند.

امام جمعه شهرستان قدس همچنین با اشاره به سند همکاری تجاری ایران و چین و شایعاتی که این روز ها در رابطه با این سند در کشور و فضای مجازی توسط دشمن و بدخواهان و ناآگاهان صورت گرفته، این سند را یک سند همکاری تجاری ارزشمند و اقدام راهبردی و گام بلندی برای گشایش روابط با شرق به جای غرب و شکوفایی اقتصادی ایران دانست.

ایشان اظهار داشت: جالب است که اظهار ناراحتی همزمان آمریکا، رژیم صهیونیستی، ارتجاع منطقه با سلطنت طلبان و غرب زدگان با هم است و کسانی که برای برجام و ارتباط با غرب جشن راه انداختند و رقص راه انداختند، امروز در مقابل این رابطه با چین جیغ میزنند و از آنجا که این سند همکاری باعث ناراحتی آمریکا شده، معلوم می‌شود که توافق خوبی به نفع ملت ایران است.

ایشان با توجه به ظرفیت تجاری و اقتصادی چین و جایگاه چین در سازمان ملل و برخورداری از قدرت حق وتو و حمایت های چین در دوران تحریم‌ها، این سند همکاری را گام موثری در مبارزه با تحریم‌های اقتصادی غرب دانست.

حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس با اشاره به اظهار نظر یکی از مسئولین عالی رتبه کشور در خصوص رفراندوم اظهار داشت: ما از شما خواهش میکنم که سطح نگاه خود را از راهبردی به تاتیکی تغییر داده و فکری برای صف‌های مرغ و تأمین کالا های اساسی زندگی مردم کنید. ما که ششمین صنعت مرغداری جهان و رتبه اول تولید مرغ در خاورمیانه را داریم، چرا باید گرفتار تأمین نیاز اولیه زندگی مردم و صف‌های طولانی مرغ باشیم؟

ایشان افزود: صف‌های طولانی مرغ، زیبنده نیست و مسئولین باید تدبیر کنند خصوصا در سال تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها باید فکری برای ایجاد مرغداری در استان تهران بشود و مسئولین باید از دو قیمتی بودن مرغ در جامعه که نتیجه آن دو قطبی فقیر و غنی هست، جلوگیری کنند. چرا یک روز سخنگوی دولت می‌گوید ما در سال ۱۴۰۰ هیچ افزایش قیمتی برای کالاهای اساسی نداریم، اما در همان روز نزدیک به ۵ هزار تومان به قیمت مرغ اضافه میشود و بعد در صف‌های طولانی مرغ با یک قیمت و در مرغ فروشی‌ها با قیمتی از ۴۰ هزار تومان به بالا به مردم ارائه میشود. مسئولین امر باید برای این موضوع فکر جدی بکنند تا بیش از این دستمایه بی‌احترامی به مردم و خوراک تبلیغاتی برای دشمن نشود.

مسجد پایگاه تنفس معنوی جامعه و بستر انسان سازی توحیدی و جامعه سازی توحیدی است/در بررسی صلاحیت نامزدها سه حق رعایت بشود؛حق نامزدها،مردم و نظام اسلامی/سند همکاری تجاری ایران و چین اقدام راهبردی مهمی برای مبارزه با تحریم ها،و شکوفایی اقتصادی ایران است/بجای صحبت از رفراندوم ، فکری به حال صف های مرغ بکنید.

انتهای پیام/

صوت خطبه اول

صوت خطبه دوم

بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِ، الْحَمْدُ لِلّٰهِ الأَوَّلِ قَبْلَ الْإِنْشاءِ وَالْإِحْياءِ، وَالْآخِرِ بَعْدَ فَنَاءِ الأَشْياءِ، الْعَلِيمِ الَّذِى لَايَنْسىٰ مَنْ ذَكَرَهُ، وَلَا يَنْقُصُ مَنْ شَكَرَهُ، وَلَا يَخِيبُ مَنْ دَعَاهُ، وَلَا يَقْطَعُ رَجَاءَ مَنْ رَجَاهُ . اللّٰهُمَّ إِنِّى أُشْهِدُكَ وَكَفىٰ بِكَ شَهِيداً، وَأُشْهِدُ جَمِيعَ مَلائِكَتِكَ وَسُكَّانَ سَمٰواتِكَ وَحَمَلَةِ عَرْشِكَ، وَمَنْ بَعَثْتَ مِنْ أَنْبِيَائِكَ وَ رُسُلِكَ، وَأَنْشَأْتَ مِنْ أَصْنَافِ خَلْقِكَ، أَنِّى أَشْهَدُ أَنَّكَ أَنْتَ اللّٰهُ لَاإِلٰهَ إِلّا أَنْتَ؛

به نام خدا که رحمتش بسیار و مهربانی‌اش همیشگی است، ستایش خدا را که آغاز هستی است پیش از آفرینش و حیات‌بخشی و پایان هستی است پس از نابودی همه چیز، دانایی که از یاد مبرد آن را که یادش کند و کم نگذارد از آنکه شکرش را به‌جای آورد و ناامید نسازد آن را که بخواندش و قطع نکند امید آن‌که به او امید بست؛ خدایا! تو را گواه می‌گیرم و تو برای گواهی کافی هستی و گواه می‌گیرم همه فرشتگانت و ساکنان آسمان‌هایت و نگهبانان عرشت و رسولان و پیامبرانی که برانگیختی و انواع آفریده‌هائی که آفریدی (همه و همه را گواه می‌گیرم) بر اینکه باور دارم که همانا تویی خدا، شایسته پرستشی جز تو نیست؛

وَحْدَكَ لَا شَرِيكَ لَكَ وَ لَا عَدِيلَ، وَلَا خُلْفَ لِقَوْلِكَ وَلَا تَبْدِيلَ، وَأَنَّ مُحَمَّداً صَلَّى اللّٰهُ عَلَيْهِ وَآلِهِ عَبْدُكَ وَرَسُولُكَ، أَدَّىٰ مَا حَمَّلْتَهُ إِلَى الْعِبَادِ، وَجَاهَدَ فِى اللّٰهِ عَزَّ وَجَلَّ حَقَّ الْجِهَادِ، وَأَنَّهُ بَشَّرَ بِمَا هُوَ حَقٌّ مِنَ الثَّوَابِ، وَأَنْذَرَ بِمَا هُوَ صِدْقٌ مِنَ الْعِقَابِ، اللّٰهُمَّ ثَبِّتْنِى عَلىٰ دِينِكَ مَا أَحْيَيْتَنِى؛

یگانه‌ای؛ شریکی نداری و بی‌همتایی و اختلاف و تفاوتی و تغییری در گفتارت نیست و اینکه محمّد ـ که خدا بر او و خاندان او درود فرستد ـ بنده و فرستاده توست؛ رسالتی را که بر عهده‌اش نهاده بودی به بندگانت رساند و در راه خدای عزوجل جهاد کرد، آنگونه که شایسته جهاد بود و به پاداشی که حق است مژده داد و از عذابی که راست است بیم داد، خدایا! تا زنده‌ام مرا بر دین خود ثابت بدار؛

وَلَا تُزِغْ قَلْبِى بَعْدَ إِذْ هَدَيْتَنِى، وَهَبْ لِى مِنْ لَدُنْكَ رَحْمَةً إِنَّكَ أَنْتَ الْوَهَّابُ . صَلِّ عَلَىٰ مُحَمَّدٍ وَعَلَىٰ آلِ مُحَمَّدٍ، وَاجْعَلْنِى مِنْ أَتْباعِهِ وَشِيعَتِهِ، وَاحْشُرْ نِى فِى زُمْرَتِهِ، وَوَفِّقْنِى لِأَدَاءِ فَرْضِ الْجُمُعَاتِ، وَمَا أَوْجَبْتَ عَلَىَّ فِيها مِنَ الطَّاعَاتِ، وَقَسَمْتَ لِأَهْلِهَا مِنَ الْعَطَاءِ فِى يَوْمِ الْجَزَاءِ، إِنَّكَ أَنْتَ الْعَزِيزُ الْحَكِيمُ.

و دلم را پس از آنکه به نور هدایت روشن کردی منحرف مکن و از نزد خود رحمتی بر من ببخش، چراکه تنها تو بخشاینده‌ای، درود فرست بر محمّد و خاندان محمّد و مرا از پیروان و شیعیان او قرار ده و در گروه او محشورم گردان و بر انجام واجبات جمعه‌ها و طاعاتی که در آن بر من لازم کردی توفیقم ده و عطایی که در رستاخیز برای اهل جمعه قرار داده‌ای نصیبم گردان، چه همانا تویی قدرتمند حکیم.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت