بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

نماز جمعه ۱۱ آذر ماه ۱۴۰۱

به گزارش پایگاه خبری امامت قدس، حجت الاسلام رضا جوکار امام جمعه شهرقدس در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه ضمن توصیه خود و نمازگزاران به تقوای الهی و خدامحوری در امورات زندگی در ادامه بحث معیارهای انتخاب همسر اظهار کرد: برای اینکه انسان به کارکردهای مهم ازدواج و تشکیل خانواده دست یابد لازم است معیارهای صحیح انتخاب همسر مانند عقلانیت، ایمان و عمل صالح را توجه کند تا زندگی سعادتمندانه و پایدار داشته باشند.
وی گفت: همسری که اهل تقوا و ایمان باشد مسوولیت‌پذیر است و حضور در صحنه‌های اجتماعی مانند نماز جمعه از برکات دین است و انسان دیندار به خانواده، همسر و فرزندان توجه دارد و زندگی بر پایه رفاقت شکل میدهد و به همسر و فرزندان ظلم و بدی نمی کند.
خطیب نماز جمعه شهرقدس با بیان اینکه حضرت زهرا (س) اسوه و الگوی نمونه اهل بیت(ع) هستند گفت: برای پایان یافتن آشوب‌ها و مشکلات به خواندن نماز استغاثه به حضرت زهرا سلام الله علیها توصیه می‌شود و هیات و مجالس برنامه‌های شایسته‌ای در ایام فاطمیه برگزار کنند.
وی با اشاره به روز معلولین افزود: مردم و بهزیستی به توانمندی‌ها و اشتغال معلولین توجه کنند و معلولین می‌خواهند که در جامعه به حساب آیند و چگونگی بهتر زیستن آموزش محور انجام شود و آموزش‌های لازم به زوجین جهت پیشگیری از تولد فرزند دارای معلولیت داده شود.
حجت‌الاسلام جوکار گفت: سفر نخست وزیر عراق به ایران با مذاکراتی با محوریت‌های مختلفی مانند پایان دادن به حضور تروریست های تجزیه طلب در غرب و شمال غرب ایران ،مبارزه کامل با داعش، معاهده‌های گازی و برقی، گسترش تجارت، اتصال ایران به عراق و سوریه از طریق راه‌آهن، میانجی‌گری عراق در ایجاد ثبات میان برخی کشورها و تعیین تکلیف پرونده ترور سردار شهید سلیمانی همراه بود.
وی خاطر نشان کرد: مردم با هوشیاری دست رد به سینه دشمن زدند و با مجاهدت نیروهای امنیتی، فتنه دشمن زمین‌گیر شد و به اهداف خود نرسیدند و بازهم در رسانه‌های خود کردستان را ناامن نشان می‌دهند اما در سفر رییس جمهوری به کردستان جلوه‌هایی از نمادهای وحدت دیده شد و مردم امیدوار شدند و وارونه نمایی رسانه‌های دشمن را متوجه شدند.
امام جمعه شهرقدس با اشاره قطعنامه حقوق بشری علیه ایران افزود: آلمان که شریک صدام در حملات شیمیایی به ایران بود حق ندارد از حقوق بشر حرف بزند
کسانیکه از حقوق بشر حرف میزنند چرا نسبت به آسیب‌ها و ضرباتی که بر نیروهای بسیجی و نظامی وارد شد، از حقوق آنها دفاع نکردند؟ بیش از ۱۷ هزار شهید ترور در عرصه‌های مختلف و شهدا و جانبازان بسیاری که در نقاط مختلف کشور در حوادث متعدد جان خود را از دست دادند، حقوق بشر از این مسایل دفاع نکرد.
وی با تاکید بر اینکه کسانیکه علیه امنیت ملی اقدام کرده و همراهان آنها باید به اشد مجازات تنبیه شوند، گفت: در جنگ روایت‌ها دشمن به مردم ظلم می‌کند و موظف هستیم با روشنگری و تبیین مردم را آگاه کنیم.
انتهای پیام/

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت