بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: پنج شنبه ۰۳ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

نماز جمعه ۱۳ آبان ۱۴۰۱

حجت‌الاسلام رضا جوکار امام جمعه شهرقدس در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه ضمن سفارش خود و نمازگزاران به تقوای الهی اظهار داشت: رژیم صهیونیستی از نام شهید حسین فهمیده می‌ترسد و دنبال جلوگیری از تکثیر محمد حسین فهمیده‌هاست اما کور خوانده و همه دانش‌آموزان ما ادامه دهنده راه این شهید هستند.

وی افزود: جوانان و نوجوانان امروز به برکت انقلاب اسلامی اهل تحلیل و گفتمان هستند و چشم امید به دانش آموزان و دانشجویان داریم.

امام جمعه شهرقدس با بیان اینکه با تربیت قرآنی مانع موفقیت دشمن می‌شویم، گفت: امروز شبکه‌های اجتماعی که روزانه چندهزار دروغ علیه جمهوری اسلامی منتشر می‌کنند، تبدیل به جنگ افزار دشمن شدهاند و خانواده‌ها باید فرزندان را در راستای سبک زندگی اسلامی تربیت کنند.

وی با اشاره به اینکه فرزندان امانت الهی هستند و نباید در تربیت این نسل کوتاهی کنیم ابراز داشت: اگر مسئولان وظیفه خود را درست انجام دهند، دشمن در این دوره هم حریف نخواهد شد.

خطیب نماز جمعه شهرقدس با اشاره به اینکه ۱۳ آبان نماد استکبار ستیزی است افزود: بعضی کشورهای به ظاهر اسلامی خود را زیر سلطه کفار و استکبار جهانی می‌خواهد ایران نیز تحت سلطه آنها باشد اما از یوم‌الله ۱۳ آبان که برگ زرین تاریخ باشکوه ایران است وحشت دارند.

وی ادامه داد: شعار مرگ بر آمریکا، از سال ۱۳۳۲ ادامه دارد و آمریکا برخوردهای استکباری بسیاری بر کشورها داشته و هرکس سلطه دشمن را بپذیرد باید زیر این سلطه ازبین بروند و سیاست‌های آمریکا هر روز علیه ایران بوده و حال که دیده از طریق دشمنی نظامی حریف ایران نمیشود، دشمنی فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی و جنگ ترکیبی وارد شده است.

حجت‌الاسلام جوکار افزود: در جنگ فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی باید متحد باشیم و زیرساخت‌های کشوری را تقویت کنیم و از رئیس‌جمهور میخواهیم بانیان وضع موجود و مدیران فرسوده و ناکارآمد را کنار گذارد.

وی گفت: دشمن حقیقت ملت ایران را نشناخته و این ۳۰۰ هزار نفری که به خیابان‌ها آمده و ایجاد ناآرامی کردند در مقابل سیل عظیم ایران که برای تشییع شهدا آمدند، ناچیزند و ملت ایران با اعتقاد در راهپیمایی ۱۳ آبان شرکت کردند و مشت محکم بر دهان آمریکا زدند و مسئولیت جدید برای مسئولان کشور ایجاد کردند و گفتند پای انقلاب اسلامی و مشکلات هستند اما انتظار دارند که مشکلات را حل و فصل کنند تا دشمن از آن سوٕاستفاده نکند.

امام جمعه شهرقدس با تأکید بر اینکه مطالبه امروز مردم امنیت است و قدردان تأمین کنندگان امنیت هستیم، افزود: مردم باید سیل خروشان به راه اندازند و در کنار نیروهای بسیج و انتظامی تأمین امنیت را بخواهند.

حجت الاسلام جوکار ادامه داد: حضور امروز به معنای پایان اغتشاشات است و اگر اغتشاشگران بخواهند این وضعیت را ادامه دهند مسئولان امر برخورد جدی با آنها خواهند شد.

وی گفت: مردم در دوران طاغوت نیز پای اعتقادات خود ایستادند و جمهوری اسلامی حکومت امام زمان(عج) است و مسئولان باید با قاطعیت با آشوبگران و فتنه‌گران برخورد قاطع آن هم در ملأ عام کنند.

 

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت