بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: پنج شنبه ۰۳ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

نماز جمعه ۱۵ مهرماه ۱۴۰۱

حجت الاسلام رضا جوکار امام جمعه شهرقدس در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه ضمن سفارش خود و نمازگزاران به تقوای الهی اظهار کرد: تقوا مهمترین مسئله و پایه اصلی زندگی است و موضوع ازدواج، تربیت فرزند و مسائل خانواده مورد توجه قرآن کریم بوده و مسئله زوجیت یک اصل مسلم در موجودات عالم و تشکیل خانواده نیاز فطری و ذاتی بشر است که ازدواج پاسخ مثبت به فطرت است.

وی گفت: نماز جمعه قرارگاه یاران امامت و ولایت است و در مسیر درست نباید از هیچ فتنه‌ای ترسید و هراس داشت.

خطیب نماز جمعه شهرقدس با اشاره به مراسم دانشگاه افسری افزود: شرکت مقام معظم رهبری در این مراسم و سخنرانی مقتدرانه ایشان نشان دهنده قدرت الهی است و چشم دشمن از این حرکت کور شد.

وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی ادامه داد: دشمن با اقتدار کشور مشکل دارد و ایران در حال پیشرفت و قوی موجب عصبانیت دشمن شده و پیشروی‌های ایران در عرصه‌های مختلف مانند فناوری نانو، سلول‌های بنیادی، قدرت نظامی، سوادآموزی، پژوهش‌ها، اختراعات، تولید علم و پزشکی در دنیا بخشی از موفقیت‌های کشور است.

حجت الاسلام جوکار گفت: رسیدگی به مسائل زیرساختی و یکپارچگی دولت و حاکمیت موجب بر افروخته شدن خشم دشمن شده و آمریکا توسط نیروهای ایران، خار و ذلیل شده و کشورهای دنیا نیز جرات پیدا کرده‌اند که علیه آمریکا قیام کنند.

وی ادامه داد: در تیرماه اغتشاشات معیشتی به موفقیت نرسید و مسائل حجاب و دانش‌آموزان را مطرح کردند و دنبال بهم ریختن امنیت و تجزیه ایران هستند اما با بصیرت ملت و تدابیر مسوولین، دشمن این آرزو را به گور خواهد برد‌.

امام جمعه شهرقدس تاکید کرد: مسوولین برای دانش آموزان و دانشجویان فضای گفت‌وگو ایجاد کنند و گفتمان‌های دینی و فرهنگی راه‌اندازی شود و در فضای پیش آمده از دوقطبی سازی پرهیز کنیم و سعی کنیم‌ فریب خوردگان را توجیه کنیم و آنها را به انقلاب برگردانیم.

وی با اشاره به هفته نیروی انتظامی افزود: امنیت زیربنایی‌ترین نیاز جامعه است و پلیس برای حفظ جان و مال و ناموس مردم شبانه‌روز حاضر است و پلیس خادم مردم است و مردم حامی و کمک کار پلیس هستند و با ارائه گزارش‌‌ با نیروی انتظامی همکاری می‌کنند و مهمترین عزت نیروی انتظامی اینست که تحت زعامت ولایت فقیه کار میکند و افتخار پلیس به اعلام رضایت امام و امت است.

حجت الاسلام جوکار با اشاره به شدت خسارت و آسیب وارده بر اثر زلزله در خوی افزود: مردم و مسئولان شهرستان قدس و قرارگاه فرهنگی نماز جمعه آمادگی کمک کردن به مردم زلزله‌زده در شهرستان خوی را دارند.

انتهای پیام/

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت