بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: پنج شنبه ۰۳ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

نماز جمعه ۲۰ آبان ۱۴۰۱

حجت الاسلام رضا جوکار امام جمعه شهرقدس در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه ضمن توصیه خود و نمازگزاران به تقوای الهی و تاکید بر اهمیت تشکیل خانواده اظهار کرد: ازدواج پاسخ به فطرت انسانی است و موجب ایجاد آرامش و مانع برخی انحرافات در جامعه می‌شود و زمینه‌ساز بقای نسل بشر است.

وی گفت: کسب و تقویت ارزش‌های انسانی، راه مستقل شدن و مدیریت درست، سیر تکاملی شخصیتی و کامل شدن دین از رویکردهای دیگر ازدواج است.

خطیب نماز جمعه شهرقدس با گرامیداشت یا علامه طباطبایی و هفته کتابخوانی تاکید کرد: شورا و شهرداری در جهت توسعه کتابخانه‌های شهر حرکت کند و هرچه در این امر سرمایه‌گذاری شود فرهنگ شهروندی ارتقا پیدا میکند و آموزش و پرورش برنامه‌های کتابخوانی برای دانش‌آموزان اجرا کند.

وی ادامه داد: ایران قوی را نوجوان و جوان قوی رقم خواهد زد و هر چه اندیشه و باور آنها قوی باشد این امر بهتر به نتیجه خواهد رسید و لازم است کتابخوانی بیشتر ترویج داده شود.

حجت الاسلام جوکار با گرامیداشت یاد شهید طهرانی مقدم گفت: ادامه دهندگان راه شهید طهرانی مقدم به دستاوردهای موشکی ارزشمندی مانند هایپر سونیک در اوج تحریم‌ها دست پیدا کرده‌اند که هیچ سپری مانع قدرت نفوذ این موشک نیست و خبر آن در رسانه‌های آمریکایی و صهیونیستی با وحشت، نگرانی و تعجب منتشر کردند و این اقدام تحقق نظم نوین جهانی و بروز قدرت‌های جدید است.

وی خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی ایران در نظم جدیدی که در معادلات دنیا شکل گرفته است در چهار حوزه انرژی، نظامی و فناوری، فروپاشی سلطه‌گری غرب و گفتمان انقلاب اسلامی نقش آفرینی میکند.

حجت الاسلام جوکار با بیان اینکه دشمن در حوزه جنگ نرم و فضای مجازی سرمایه‌گذاری کرده‌است گفت: مسوولان باید در حوزه سایبری از ظرفیت‌های داخلی استفاده و این حوزه را نیز مانند نظامی و دفاعی به بازدارندگی برسانند.

وی در ادامه به پاسخ به شبهات دشمن در فضای مجازی پرداخت و اظهار داشت : یکی از شبهاتی که این روزها در سطح مدارس، دانشگاه‌ها و جامعه منتشر شده درخصوص رفراندم نظام سیاسی کشور است که در قانون اساسی پاسخ آن داده شده و اصل نظام را نمیتوان به همه‌پرسی گذاشت و هیچ کشوری چنین نکرده است در حالی که جمهوری اسلامی از ابتدا نوع نظام را به همه‌پرسی گذاشته و مشارکت سالانه مردم در انتخابات، شرکت میلیون‌ها نفر از مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن و تشییع جنازه سردار سلیمانی، بهترین رفراندوم و تایید جمهوری اسلامی توسط مردم است.
وی افزود: جمهوری اسلامی از رفراندوم نمی‌ترسد اما خلاف قانون و بدعت هم عمل نمی‌کند.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت