بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: پنج شنبه ۰۳ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

نماز جمعه ۲۲ مهرماه ۱۴۰۱

حجت‌الاسلام رضا جوکار امام جمعه شهرقدس در خطبه‌های عبادی سیاسی جمعه ضمن سفارش خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و تبریک میلاد رسول اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) و اشاره به سالروز اولین اقامه نماز جمعه توسط پیامبر اسلام اظهار داشت: ازدواج آگاهانه، درست، به موقع و پایدار به‌اندازه‌ای نزد پیامبر اکرم (ص) اهمیت دارد که ایشان فرمودند نکاح از سنت‌های من است و اگر کسی از این عمل روی برگرداند، در راه و منش من گام برنداشته است.

وی گفت: افراط و تفریط بد است و آنچه خدای متعال از ما خواسته زندگی متعادل است و ازدواج یکی از اصول زندگی است و خدای متعال همان‌گونه که در خلقت طبیعت موجودات را مذکر و مؤنث آفریده برای انسان نیز دو جنس مرد و زن را خلق نموده و ازدواج پاسخ این موهبت الهی است.

امام جمعه شهرقدس با اشاره به اینکه پیامبر اکرم (ص) بهترین الگوی بندگی صحیح در مسیر عبودیت است گفت: باید کاری کنیم که با اخلاق رفتار و کردار دل‌ها را به سمت پیامبر اسلام جذب کنیم.

وی با بیان اینکه نماز جمعه محل اجتماع مؤمنین، هم افزایی و گره‌گشایی از امور مسلمین است، به هفته ورزش و تربیت بدنی اشاره کرد و ابراز داشت: اسلام ورزش‌های شاخصی معرفی کرده و نشاط آفرینی ورزش مورد توجه بوده و ورزش باید برای نوجوانان و جوانان برنامه‌ریزی‌شده باشد و اوقات فراغت تعالی بخش فراهم کند و مسئولان باید فکری برای اداره ورزش شهرقدس کنند تا ساماندهی در این اداره ایجاد شود و مجموعه‌های ورزشی رها شده این اداره رسیدگی و تحولی ایجاد شود.

 جوکار با اشاره به هفته پیوند اولیا و مربیان گفت: نسل صالح و شایسته و انسان تراز یکی از دستاوردهای ارزنده جامعه ایرانی است و خانه و مدرسه دو‌ رکن مهم تربیت باید متعهدانه و هماهنگ با هم عمل کنند و هر دو مراقب دانش‌آموزان باشند و مهارت‌های تربیت کودک و نوجوان را آموزش ببینند و همتی جدی و دلسوزانه در امر تربیت فرزند لازم است تا نسل تمدن ساز تحویل جامعه داده شود و مدارس نسبت به ارتباط میان دانش‌آموز و فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی تلاش بیشتری داشته باشند.

امام جمعه شهرقدس با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای تشخیص مصلحت نظام در خصوص حوادث اخیر کشور افزود: مسیرهای پیش‌روی ایران، سرود جهانی سلام فرمانده توسط دهه هشتادی و نودی و پیاده‌روی اربعین موجب خشم دشمن شد و دست بر نسل پیش‌رو گذاشتند و حرکت انفعالی زدند اما با همت انقلابی دانش‌آموزان این آرزو را به گور خواهند برد.

وی با تأکید بر اینکه مسائل فرهنگی و امنیتی به جای خودشان باشد ادامه داد: مسئولان باید مراقب باشند تا براثر این دسیسه‌های دشمن از کارهای بزرگ غافل نشوند و در جنگ احزابی که ایجاد شده باز هم هیمنه‌های دشمن محکوم به شکست است و با استقامت در راه خداوند، شاهد نابودی آمریکا و اسراییل خواهیم بود.

خطیب نماز جمعه شهرقدس گفت: آنچه مهم است این است که مردم با بصیرت طی ۴۳ سال در همه صحنه‌ها مقابل دشمن ایستاده‌اند و نوبت مسئولان است که قدر مردم را دانسته و وظایف خود را بازخوانی و خدمات خود را نسبت به مردم افزایش دهند تا رضایت مردم ارتقا یابد و مسئولان و مدیران مراقب کارکنان خود باشند و در ادارات در کنار سلامت کاری، سرعت عمل در انجام کار داشته باشند و مسئولان کلان کشور مسائل معیشتی مردم را در اولویت قرار دهند.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت