بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: شنبه ۰۵ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

نماز جمعه ۲۷ آبان ۱۴۰۱

امام جمعه شهرستان قدس: عملیات تروریستی ایذه انتقام دشمن از مردم بود

حجت الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در خطبه های نماز جمعه اظهار داشت: فلسفه ازدواج و کارکردهای ارزشمند فردی و اجتماعی ازدواج در هفته‌های گذشته بیان شد. اگر ازدواج بر مبنای معیارهای صحیح انجام شود موجب تکامل دین خواهد شد.

وی افزود: با این حال گاه موانعی از سنخ فرهنگی – اجتماعی مانند سختگیری‌های بیش از حد توسط جوانان و یا خانواده‌هایشان موجب تأخیر در زمان ازدواج می‌شود.

امام جمعه شهرستان قدس گفت: گاه نیز سختگیری خانواده‌ها مربوط به تشریفات و تکلّفات بی مورد است. برخی خانواده‌ها در مسائلی مانند مهریه بالا، تالار عروسی گران قیمت، منزل لوکس و… سختگیری می‌کنند.

جوکار بیان داشت: اگر جوانی بدلیل سختگیری اطرافیان در امر ازدواج دچار گناه شود، تمانی افرادی که موجب تاخیر در ازدواج او و در نتیجه گناه وی شدند شریک هستند.

وی در ادامه به موانع مالی و اقتصادی ازدواج اشاره و خاطرنشان کرد: امر ازدواج جوانان باید تسهیل شود. سال گذشته در مجلس شورای اسلامی قانونی در مسیر تسهیل ازدواج جوانان، خانواده و جوانی جمعیت وضع شد؛ دولت و همه دستگاه‌های اجرایی، مسئولان و مدیران موظف به اجرای این قوانین هستند.

امام جمعه شهرستان قدس با بیان اینکه لازم است خیرین و آحاد جامعه در امر تسهیل ازدواج جوانان به میدان بیایند، افزود: دستور خداوند در قرآن کریم به همه مؤمنان آن است که جوانان را به نکاح در بیاورند و در این امر مقدس هر کمکی که می‌توانند -چه مالی و چه غیر مالی (مانند واسطه‌گری در امر ازدواج)- انجام بدهند.

وی در پایان خطبه اول ضمن تأکید بر این نکته که باید باورهایمان را در زمینه ازدواج تغییر دهیم، گفت: برخی بدلیل ترس تنگدستی از ازدواج به هنگام روی گردانند؛ در حالیکه رفع فقر زوج‌های جوان از وعده‌های قطعی خداوند در قرآن کریم است و نباید بدلیل ترس از بی پولی از ازدواج سر باز زد.

امام جمعه شهرستان قدس در آغاز خطبه دوم با اشاره به پیام تصویری رهبر معظم انقلاب برای کنگره شهدا اظهار داشت: یاد شهدا و پیام آنان تقویت کننده تقواست؛ زیرا شهدا اسوه‌های تقوا و خدا محوری هستند.

وی تصریح کرد: امروز بهترین راه معرفتی، بصیرتی و تربیتی نوجوانان و جوانان، انس با یاد و نام شهدا است.

حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس گفت: برنامه روضه الشهداء -که هر هفته در منزل یکی از شهدا اجرا می‌شود- نمونه یک کار تمیز فرهنگی است، اما لازم است از چنین برنامه‌های خوبی حمایت همه جانبه بشود.

وی افزود: حادثه تروریستی ایذه و اصفهان، انتقام دشمنان از ملت قدرتمند و مؤمن ایران بود؛ زیرا مردم به فراخوان‌های دشمن توجه نکردند، از این رو دشمنان نیز انتقام خود را از مردم گرفتند.

وی ضمن تشکر از نیروهای برقرار کننده نظم، امنیت و اقتدار گفت: هنگامی که ما مشغول استراحت هستیم آنان با هوشیاری تمام در حال رصد و مقابله با دشمنان و برهم زنندگان امنیت و نظم کشور هستند.

جوکار تأکید کرد: دشمن درحال سوریه سازی ایران و ایجاد جنگ داخلی طولانی و فرسایشی است و می‌خواهد نیروهای امنیتی و انتظامی را در افکار مردم بی‌اعتبار و کشور را دچار هرج و مرج کند؛ از این رو عده‌ای از سلبریتی‌هایی که از سفره انقلاب ارتزاق و رشد کردند را به میدان می‌آورد و از آنان بر علیه نیروهای مقدس و امنیت آفرین کشور استفاده می‌کند. از قوه محترم قضائیه می‌خواهیم با تمام کسانی که امروز در کشور موجب بر هم زدن نظم و امنیت کشور می‌شوند را مجازات نماید.

امام جمعه شهرستان قدس با اشاره به اهداف شوم دیگر دشمنان گفت: دشمن بدنبال اختلاف افکنی میان اقوام مختلف ایران و تحریک تجزیه طلبی در میان آنهاست.

وی افزود: تدبیر دلسوزانه و پدرانه مقام معظم رهبری که نماینده ویژه خود را به استان سیستان و بلوچستان فرستاد و جلساتی که با بزرگان اقوام برگذار شد، موجب خنثی سازی نقشه‌های شوم دشمنان گردید.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار خاطرنشان کرد: اگر کسی بعد از این بخواهد نظم کشور را برهم بزند، قطعا این رفتار او به مثابه همراهی با دشمنان خواهد بود و باید بطور قاطع با او برخورد شود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: باید حواسمان به نقشه‌های اختلاف افکنانه دشمن باشد و باید قدر امنیت و نیروهای امنیتی کشور را بدانیم. کشوری که از تمامی امکانات روز دنیا برخوردار باشد اما از نعمت امنیت برخوردار نباشد، این دارایی‌ها ارزشی نخواهد داشت لذا اولا امنیت باید اولویت همه مردم باشد و ثانیا باید خود مردم در مقابل برهم زنندگان امنیت جامعه بایستند و سیلی محکم به صورت اغتشاشگران بنوازند.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت