بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

نماز جمعه ۲ دی ماه ۱۴۰۱

حجت الاسلام رضا جوکار امام جمعه شهرقدس در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ضمن سفارش خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار کرد: یکی از جهت‌گیری‌های حضرت زهرا(س) برای برگرداندن افکار و‌ اندیشه امت به مسیر درست اسلام، خطبه فدکیه بود و در آغاز به مبحث فلسفه احکام اشاره کرد تا به دین برگردند.
وی گفت: امامت اهل بیت مانع تفرقه می‌شود و حضرت فاطمه(س) برای وحدت و باهم بودن امت اسلام جان خود را فدا کرد و در حکومت مهدوی عدالت‌گستر، وحدت تمام بشریت هدف و آرمان بوده و جمهوری اسلامی در امتداد حکومت مهدوی است.
خطیب نماز جمعه شهرقدس با اشاره به اینکه فرقه‌های گوناگونی مانند حجتیه علیه مکتب فاطمی فعالیت کرده و دنبال ایجاد اختلاف هستند، تاکید کرد: وظیفه ما در دوران غیبت امام زمان (عج) تبعیت از ولایت فقیه است و عده‌ای به‌دنبال جدایی دین از سیاست هستند و نباید اجازه داد که از امنیت جمهوری اسلامی سو استفاده کنند و هییت سکولار جایی در جمهوری اسلامی ندارد.
وی به صرفه جویی در مصرف گاز و همکاری با بخش تولید توصیه کرد و در ادامه به روز ایمنی و کاهش اثرات بلای طبیعی اشاره داشت و افزود: برای کاهش اثرات بلایای طبیعی باید پیش‌بینی موارد ایمنی و ایمن‌سازی را کرد و کاری کنیم که ساختمان‌ها ایمنی لازم را داشته باشد.
حجت الاسلام جوکار تاکید کرد: نظارت بر ساخت‌وسازها باید انجام شود و نقشه تهیه شده مطابق استانداردها باشد و لازم است با نظارت‌های درست از بروز حوادث پیشگیری کرد نظام مهندسی، شهرداری و دهیاری وظیفه خود را درست انجام دهند تا هرچندروز ساختمانی ریزش نکند و مسولان امر پیگیری لازم را داشته باشند.
وی با اشاره به سالروز تشکیل نهضت سواد آموزی گفت: بیش از ۹۰ درصد مردم باسواد هستند که به برکت جمهوری اسلامی است و لازم است در کنار تحصیلات حوزوی و دانشگاهی، سواد فناوری اطلاعات، سواد رسانه و فضای مجازی، مطالبه‌گری و عدالتخواهی نیز ارتقا یابد.
امام جمعه شهرقدس با اشاره به برگزاری اولین یادواره شهدای جاویدالاثر شهرستان قدس گفت: پیکر ۱۱ شهید والامقام هنوز به خانواده‌ها برنگشته و چشم‌انتظار هستند و برگزاری این یادواره قابل قدردانی است.
وی خاطرنشان کرد: هییت فرهنگی مذهبی بیت الاحزان در مصلی نمایشگاهی برپا کرده که ارزشمند بوده و مردم به‌خصوص آموزش و پرورش و دانشگاه برنامه‌ریزی کنند و دانش‌آموزان و دانشجویان از نزدیک از صحنه‌ها را ببینند و روایت‌گری انجام شود.
حجت الاسلام جوکار ضمن تشکر از رانندگان اتوبوس در نماز جمعه و کمک به رفت و آمد نمازگزاران در ادامه افزود: نماز جمعه شهرقدس در اوج امنیت و آرامش برگزار می‌شود و رفاه حال مومنین و نمازگزاران از اولویت برنامه‌های نماز جمعه است.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت