بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

نماز جمعه ۴ آذر ۱۴۰۱

به گزارش پایگاه خبری امامت قدس، حجت الاسلام رضا جوکار امام جمعه شهرستان قدس در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته که در مصلی این شهرستان برگزار شد، ضمن توصیه خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی در خصوص معیارهای ازدواج، اظهار کرد: یکی از آسیب‌های فراروی ازدواج، توجه نکردن به معیارهای آن است که لازم است توجه شود
وی گفت: امروز دشمن بر مسئله زندگی، کودک، زن، نوجوان و جوان تمرکز کرده است و زن را به‌عنوان کالا و ابزار استفاده می‌کند و شرافت، عفت و حیای زن را پایمال می‌کنند و معنای زندگی و آزادی را زیرسوال برده‌اند.
خطیب نماز جمعه شهرستان قدس با اشاره به اینکه توجه به عقلانیت از مهمترین معیارهای انتخاب همسر است، افزود: کسی که عقل داشته باشد به ایمان، عفت و حیا توجه داشته و رعایت می‌کند و درگیری‌ کمتر و زندگی آرام‌تری خواهد داشت.
وی ضمن تبریک هفته بسیج و یاد شهید حاج قاسم سلیمانی و انتشار تفکر بسیجی در دنیا، ادامه داد: تشکیل بسیج مستضعفان توسط امام خمینی(ره) یک اندیشه راهبردی با بهره‌ گیری از ظرفیت عمیق مردم در رفع مشکلات و فرصت‌سازی از تهدیدهای دشمن است و پیشینه شبکه نورانی بسیج ریشه در نهضت انبیای الهی و ائمه معصومین علیهم‌السلام دارد.
حجت الاسلام جوکار با بیان اینکه امروز با وجود نیروی راهبردی دریایی ارتش و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، دشمن عرصه‌ای برای جولان دادن در دریا و فرصت عرض اندام به کشور ندارد، در ادامه به ولادت حضرت زینب اشاره و گفت: حضرت زینب اسوه معرفت، بصیرت،شجاعت،ایثار و ولایت مداری است و  کسانیکه که شعار آزادی زن را سرمی‌دهند، زندگی حضرت زینب(س) را بررسی کنند و در معرض قضاوت دنیا قرار دهند.
وی با اشاره به شهادت این الله مدرس و روز مجلس گفت: طرح‌های راهبردی مجلس شورای اسلامی قابل قدردانی است و انتظار داریم مجلس انقلابی به اولویت‌های اقتصادی و فرهنگی بپردازد و مردم نتیجه ملموس برنامه‌ریزی‌های مجلس را در سفره‌های خود مشاهده کنند و مجلس در اجرای قانون و مبارزه با فساد نقش نظارتی خود را ایفا کند و جلوی دشمن داخلی بایستند و کاری کند آمریکاصفتان داخلی که به مردم ظلم می‌کنند نقشی در امور کشور نداشته باشند.
امام جمعه شهرستان قدس افزود: آنچه موجب ناراحتی مردم است فرق است تا فقر،  و از مجلس و قوه قضاییه انتظار داریم که با مفسدین اقتصادی برخورد کنند و در این مسایل اخیر نیز برخورد قاطع با اغتشاشگران و برهم زنندگان نظم امنیت عمومی جامعه و همچنین اخلالگران به بیت المال و مفسدان اقتصادی بصورت علنی و در معرض دید عموم انجام شود که برای مردم امیدآفرین باشد.
پایان پیام/

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت