بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: پنج شنبه ۰۳ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

نماز جمعه ۶ آبان ۱۴۰۱

به گزارش خبرگزاری پایگاه خبری امامت قدس، حجت الاسلام رضا جوکار امام جمعه شهرقدس در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی این هفته ضمن سفارش خود و نمازگزاران به تقوای الهی، با اشاره به سبک زندگی اسلامی خانواده اظهار کرد: میانه‌روی و پرهیز از اسراف از موضوعات مهم زندگی است و در روایات معصومین رعایت این امر موجب خیری از جانب پروردگار می‌شود.

وی گفت: مردم و مسوولان در اصلاح الگوی مصرف و استفاده از آب باید توجه ویژه داشته باشند و آب نعمت خدادادی است و قابل تولید نیست و از میزان آبی که در دسترس است با صرف انرژی و هزینه بالا به آب قابل استفاده تبدیل می‌شود و با توجه به سرانه‌ بالای مصرف آب در کشور لازم است قدر آن را بیشتر بدانیم تا با مسئله کمبود آب مواجه نشویم.

خطیب نماز جمعه شهرقدس ادامه داد: پیشنهاد می‌شود مسوولان آب شرب را از آب مصرفی تفکیک، آب کشاورزی و فضای سبز را از آب مصرفی جدا کنند و شبکه فرسوده آب اصلاح و کنتورهای آب واحدهای مسکونی از هم تفکیک شود و فاضلاب و پساب ساماندهی و جریان آب واحدهای پرمصرف قطع شود و از وزارت نیرو درخواست داریم به فاضلاب تصفیه‌خانه شهرقدس رسیدگی کند.

وی با تاکید بر حفظ وحدت و شهدای بسیاری تقدیم نظام در این راه شده است گفت: اقدام تروریستی در آمل و شیراز و هتک حرمت به حرم شاهچراغ را محکوم میکنیم به ملت قهرمان ایران اسلامی و رهبر معظم انقلاب اسلامی و محضر امام عصر(عج) تسلیت داریم.

وی با اشاره به اینکه دشمن قصد دارد ایران را مانند سوریه تجزیه کند اما کورخوانده افزود: این اقدام ترور محکوم به شکست و نابودی است و نشان از اضمحلال دشمن دارد و مردم میدانند آشوبها و نا امنی‌های برنامه‌ریزی شده دشمن موجب این حادثه شده و آیا باور کنیم که سلبریتی و کسانی که آتش به این وضعیت زدند، از دشمن خط نمی‌گیرند؟

حجت الاسلام جوکار افزود: این حوادث فرصت غرب‌شناسی است و چرا فریاد حقوق بشر از عده‌ای شنیده نمی‌شود؟ و از دستگاه قضائی انتظار داریم با عاملان و ریشه‌های تحریک کننده چنین حوادثی برخورد قاطع کند تا هوای این گونه اقدامات را نکنند.

وی به هفته پدافند غیر عامل اشاره کرد و گفت: انتظار داریم در سطح کشور اقدامات بازدارنده انجام شود و در چند روزه گذشته چندمجموعه خراب‌کار شناسایی و منهدم شد و فعالیت‌های شورای تامین قدردانی می‌کنیم و لازم است اقدامات پیشگیرانه در فضای مجازی هم انجام شود و مجلس شورای اسلامی طرح صیانت را به دستور کار برگرداند و به مطالبه مردم و رهبری جامعه عمل بپوشاند.

امام جمعه شهرقدس افزود: خون شهیدان وحدت بخش و امنیت آفرین است و دشمن به دنبال ایجاد گسل‌های قومی، مذهبی و جنسیتی و اختلاف بین نسل‌هاست تا از انقلاب جدا شوند و باید توجه کنیم که در فضای مجازی هوشمندانه حضور داشته باشیم.

وی تاکید کرد: مثلث شوم عبری، عربی و غربی بدانند با این اقدامات تروریستی، مردم بهتر آنها را خواهند شناخت و انتقام سخت از آنها خواهند گرفت.
ایشان با اشاره به رزمایش ایران مقتدر در منطقه ارس اظهار داشت: پیام رزمایش این است که اجازه تغییر و ناامن سازی مرزها را نخواهیم داد و اگر دشمن بخواهد قصد سویی داسته باشد نیروهای مسلح پاسخ قاطع و پشیمان کننده خواهند داد.

انتهای پیام/

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت